Protipožární armatury STREIFE

Rozvody plynu v domácnostech i v průmyslových zařízeních jsou v současnosti na vysoké úrovni bezpečnosti. Přesto mají slabé místo: v případě požáru nezabrání průniku plynu, vzhledem na jejich nízkou tepelnou odolnost.
Toto se týká především těch komponentů plynovodu, jejichž tepelná odolnost je pod hodnotou zápalné hodnoty plynu - 640°C (měkce pájené plynoměry, jednoduché uzavírací armatury z mosazi, tlakoměry ze slitin hliníku, flexibilní přívodní hadice ke spotřebičům apod.). Vysokou teplotou poškozené komponenty umožní průnik plynu z potrubí do prostoru a je jím podporováno hoření. V případě, že uniká nehořící plyn, vzniká latentní nebezpečí výbuchu nashromážděného plynu, který může být v průběhu požáru kdykoliv iniciován.
Pro zabezpečení ochrany před účinky unikajícího plynu v případě požáru se před výše uvedené součásti montují taková zařízení, jejichž tepelná odolnost (HTB) je min. 650°C a jejichž funkcí je těsně uzavřít potrubí při zvýšení teploty okolí.

Obě funkce - tepelná odolnost a automatické uzavření potrubí - splňují bezpečnostní armatury TAS System STREIF.

Popis - Protipožární armatura TAS sestává z ocelového tělesa opatřeného připojovacími prvky a vnitřního ventilu, který je umístěn na tlačné pružině v termickém pouzdře a zajištěn tavnou pojistkou. Automatického uzavření armatury je dosaženo při zvýšené teplotě okolí nebo média na 100°C, kdy dojde k roztavení termické pojistky-pájky a uvoněná pružina natlačí ventil do ventilového sedla tělesa armatury a těsně uzavře průchod média. Armatury se dodávají v následujících typových řadách s připojeními: 
- TAS 21-ST/100: IG-AG vnitřní/vnější závit (DN 10, 15, 20, 25), AG-AG vnější/vnější (DN 15, 20, 25), IG-IG vnitřní/vnitřní (DN 15, 20, 25), AG-IG vnější/vnitřní (DN 15, 20, 25), PN 4.
- TAS 22-ST/100: IG-IG vnitřní/vnitřní (DN 25, 32, 40, 50), IG-AG vnitřní/vnější (DN 25, 32, 40, 50), FL-FL příruba/příruba (DN 25, 32, 40, 50), PN 4.
- TAS 23-ST/100:FL-FL příruba/příruba (DN 65, 80, 100, 125), PN 4 a PN 16.

Použití - Protipožární armatury TAS jsou určeny pro montáž do plynovodů v budovách (s pracovním přetlakem PN 4 resp. PN 16 u typu TAS 23 a volitelně u typu TAS 22 FL-FL) podle ČSN EN 1775 a do průmyslových plynovodů podle ČSN 38 6320 za účelem automatického uzavření potrubí při vzniku požáru a zabránění vzniku výbušné směsi únikem plynu z žárem poškozeného plynovodu či plynového spotřebiče. Při montáži nutno dodržet pokyny výrobce, včetně směru proudění plynu.Zpět

Kategorie: Streif

Jste nepřihlášen. Pokud ještě nemáte účet.
Doporučujeme zaregistrovat se a přihlásit se pod svým uživatelským jménem a heslem.

Komentář k článku: Protipožární armatury STREIFE

Celkem komentářů: 0

Informace
Uživatel ze skupinyHost nemá přístup ke komentářům.

Naše anketa

Jak se Vám líbí naše nové stránky?

Velmi dobré
Nic moc
Znám lepší
Nelíbí se mi
Výsledky

Napište nám!


Pole označená * jsou povinná.

Jméno:*

Telefon:*

E-mail:*

Text:*